alarm sistemi kurulumu

Yazan guvenlikmarket 04/05/2017 0 Yorumlar

Tüm ev güvenlik sistemleri, kapı, pencere gibi giriş noktalarının güvence altına alınmasının yanı sıra sanat, bilgisayarlar, silahlar ve madeni paralar gibi değerli eşyalar içeren iç mekanda aynı temel ilke üzerinde çalışır. Evinizin büyüklüğüne, ev sahibi tarafından korunmaya karar verilen kapıların ve pencerelerin veya iç mekanların sayısına bakılmaksızın, tek gerçek fark, evde konuşlandırılan ve kontrol paneli tarafından izlenen güvenlik bileşenleri sayısıdır.

Güvenlik sistemi nedir?

 

Herhangi bir güvenlik sisteminin en temel tanımı onun adına bulunur. Kelimenin tam anlamıyla bazı bileşenlerin ve cihazların birlikte çalıştığı bir sistem aracılığıyla güvence altına alınan bir araç veya yöntemdir.

 

Bu durumda, hırsızlara ve diğer potansiyel ev davetsiz misafirlerine karşı korunmak için merkezi bir kontrol paneli ile birlikte çalışan entegre elektronik cihaz ağları olan ev güvenlik sistemleri hakkındabilgi veriyoruz.

 

Tipik bir ev güvenlik sistemi şunları içerir:

 

Bir ev güvenlik sisteminin birincil denetleyicisi olan bir kontrol paneli
Kapı ve pencere sensörleri
Hareket sensörleri, iç ve dış
Kablolu veya kablosuz güvenlik kameraları
Yüksek çözünürlüklü bir siren veya alarm
Bir avlu işareti ve pencere çıkartmaları

 

Bir güvenlik sistemi nasıl çalışır?

 

Ev güvenlik sistemleri ev içerisindeki uygun bir yere yerleştirilmiş bir kontrol paneli veya komuta merkezi ile iletişim kuran sensörlerle giriş noktalarını bir eve bağlamak gibi basit bir konsept üzerinde çalışır.

 

Sensörler tipik olarak, bir evden veya evden kapıya ve ayrıca erişilebilir pencerelere, özellikle de açık olanlardan, özellikle zemin seviyesinden olan kapılara yerleştirilir. Evlerin içindeki açık alanlar hareket sensörleri ile sabitlenebilir.

 

Kontrol Paneli: Kontrol paneli, güvenlik sistemlerini silahlandıran ve etkisiz hale getiren, takılı olan her bileşenle iletişim kuran, bir güvenlik bölgesi ihlal edildiğinde alarm çalar ve bir alarm izleme şirketi ile iletişim kuran bir kontrol ünitesidir.

 

Tuş Takımı : Genellikle kolay programlama ve etkileşim için bir dokunmatik Şifreleme tuş takımı bulunur, sistemin kurulması ve devre dışı bırakılması için geçiş kodlarının girildiği, sesli komutlarla çalışabileceği ve anahtar fob olarak adlandırılan kablosuz uzaktan kumandalarla çalışacak şekilde programlanabilir bir tuş takımıdır.

 

Kapı ve Pencere Sensörleri : Kapı ve pencere sensörleri birbirine bitişik olarak kurulmuş iki parçadan oluşur. Cihazın bir kısmı kapıya veya pencereye, diğeri kapı çerçevesi veya pencere eşiği üzerine monte edilir. Bir kapı veya pencere kapalı olduğunda, sensörün iki parçası bir araya getirilerek bir güvenlik devresi oluşturur.

 

Güvenlik sistemi kontrol panelinde devreye girdiğinde, bu sensörler giriş noktasının güvenli olduğunu bildirerek onunla iletişim kurarlar. İzlenen bir kapı veya pencere aniden açılırsa güvenlik devresi kesilir ve kontrol paneli bunu güvenli bir bölgenin ihlali olarak yorumlar. Yüksek derecede desibel alarm sesi duyulur ve çoğu durumda alarm izleme şirketi otomatik olarak bilgilendirilir. veya telefon arama özelliği var ise mekan sahibine sesli bilgi mesajı verebilir.

 

Hareket Sensörleri : Bu güvenlik bileşenleri, bir alana uygulandığında, alarm çalmadan ihlal edilemeyen görünmez bir bölge oluşturarak korur. Bunlar genellikle değerli eşyaları içeren odaları ve daha büyük evlerde daha az uğrak alan alanları korumak için kullanılır.

 

Gözetleme Kameraları: Hem kablolu hem de kablosuz yapılandırmalarda mevcut olan gözetim kameraları, genel güvenlik sisteminin bir parçası olarak çeşitli şekillerde kullanılabilir.

 

Tipik kullanımlar izleme içerir:

 

Mülkünüzün görülmesi zor ya da uzak alanları.
Garajlar, depolar ve atölyeler gibi uzak binalar
Garaj kapıları ve ön kapılar gibi hem iç hem de dış giriş noktaları


Güvenlik kameralarına bilgisayardan, akıllı telefonlardan ve tabletlerden uzaktan erişilebilir. Ev sahipleri şehir dışındayken, bakım verenler ve bahçıvan gibi sevkıyatları ve diğer servis personelini izlemek ve okul sonrası çocukların gelişimlerini izlemek için bu yöntemde çoğu kez bu yöntemde kullanılırlar. Ayrıca, hırsızlara ve belki de araçlarını kullandıklarına iyi bakmak da dahil olmak üzere bir ev işgalinin çekimlerine neden olabilecek güvenlik ihlallerini kayıt altına almak için kullanılabilirler.

 

Yüksek desibel Alarmı: Komşuların duyabileceği kadar yüksek, ev güvenliği alarmları birkaç farklı amaca hizmet eder. İlk olarak, evin içindeki insanlara bir sorun olduğunu bildirirler. Ayrıca yakındaki komşularına durumu bildirirken bir hırsızın kaçmasına sebep olacak kadar kadar tiz bir ses yayar.

 

Duvar Levhası ve Pencere Çıkartmaları : Yüzeyde, bu ürünler alarm şirketleri için pazarlama araçlarından başka bir şey gibi görünmüyor gibidir, ancak ev güvenliklerinde önemli roller oynuyorlar. Bir güvenlik şirketinin çıkartmasını bir ön cama yerleştirdiğinizde ve işaretinizi ön bahçenizde bittiğinizde, hırsızlara evinizin profesyonelce korunmuş olduğunu ve bir soygun girişiminde akıllıca bir tercih olmadığını söylüyorsunuz demektir. Bu mesajı iletmede etkilidirler ve güvenlik şirketinin önerdiği gibi kullanılmalıdırlar.

 


Saldırı meydana geldiğinde ne olur?

 

Güvenlik sistemleri, güvenli bir bölgenin ihlal edildiğinde belirli görevleri yerine getirmek üzere tasarlanmıştır. İzinsiz girişler durumunda güvenlik sistemlerinin yaptıkları, kullandığınız sistem türüne bağlıdır.

 

Profesyonelce İzlenen Güvenlik Sistemleri: Güvenlik sisteminiz bir alarm şirketi tarafından profesyonelce izlenirse, evinizde bir güvenlik sorunu ortaya çıktığında uyarı alırlar. Görüntülenen yüksek desibel alarmın yanı sıra, izleme şirketi uyarıldı. Eğitimli bir güvenlik uzmanı, 2 Taraflı Sesli iletişim kurulduysa, ev sahibi ile kontrol paneli aracılığıyla iletişim kurmaya çalışabilir veya hesapta listelenen acil durum irtibat numarasını arayacaktır.

 

Bu türden güvenlik sistemleri izleme şirketiyle aşağıdaki yollardan biriyle iletişim kurmaktadır:

 

Akü yedeklemesi kullanımdayken elektrik kesintilerinde çalışmaya devam eden mevcut ev telefonu hatları üzerinden.
Cep telefonları kullanımı gibi hücresel radyo frekansları üzerinden kablosuz olarak, bu da pil yedekleme kullanımdayken elektrik kesilmeleri sırasında çalışmaya devam eder.
Genellikle bir elektrik kesintisinde çalışmayan VoIP (Voice over Internet Protocol).
İnternet üzerinden, normalde bir elektrik kesintisinde çalışmaz.
Gerçek bir acil durum söz konusu olduğunda, izleme şirketi bölgenizdeki uygun acil durum müdahale personelini bilgilendirecektir. Buna polis, İtfaiyeciler ve sağlık kuruluşu ve mekan sahibi dahildir. İzleme şirketi, acil müdahale ekipleri evinize gelene kadar sizinle iletişim kurmaya çalışacaktır.

 

İzlenen sistemler tipik olarak, bir güvenlik ihlali oluştuğunda, ev sahiplerine (veya görevlilere) kısa mesaj ve e-posta ile bildirimde bulunulmasına izin verir.

 

İzlenmeyen Güvenlik Sistemleri: Günümüzde profesyonel olarak izlenen hizmetleri içermeyen çok sayıda  güvenlik sistemi mevcut. Bu türden bir güvenlik sistemi kurulduğunda bir hırsızlık girişimi durumunda yüksek çözünürlüklü bir alarm duyulur ( Polise, yangına veya acil müdahale personeline başvurmak, uygun numarayı aramak ev sahibi tarafından yapılmalıdır. tipik olarak 155.

 

Bu tür sistemler, sağlayıcıya ve seçtiğiniz sisteme bağlı olarak bir güvenlik ihlali durumunda kısa mesajların veya e-posta bildirimlerinin alarm sahibine gönderilmesine izin verebilir veya izin vermeyebilir.

 

Bir ev güvenlik sistemine sahip olmanın avantajları nelerdir?

 

Birçok çalışmada, güvenlik sistemleri olmayan evlerin, profesyonel olarak denetlenen sistemlere kıyasla, hırsızların doğası gereği fırsatçı olduğu ve kolay hedefler için ava çıktığı için üç katına kadar hırsızlığa maruz kalma olasılıklarına sahip olduklarını gösteriyor.
Güvenlik sistemleri olmayan evler listelerinde yüksektir.

 

Profesyonelce izlenen bir ev güvenlik sisteminiz varsa ve bunu pencere çıkartmaları ve bahçe tabelalarını göstererek ilan ederseniz, hırsızların başarısız olma ihtimalini ve yakalanma ihtimalini çok yüksek olduğunu bildirirsiniz.

 

Bir başka avantaj da evinizi uzaktan yönetme becerisidir. Bu sayede, güvenlik sisteminizi, web özellikli bir cihazla dünyanın herhangi bir yerinden toplayıp silahsızlandırıp, kimin evine varıp evden ayrıldığını izleyebilir; ayrıca, alarm izleme şirketinizden anlık bir yanıt elde etmek için bir panik düğmesi kullanabilirsiniz.

 

Son olarak, çoğu ev sigorta şirketi, evinizde bir ev güvenlik sisteminiz olduğunda% 20'ye varan indirimler sağlıyor.

 

Evinizde bir güvenlik sistemi edinme hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen özel eğitim almış ev güvenlik uzmanlarımızdan herhangi biriyle 0 212 222 24 42 numaralı telefondan irtibata geçin. Sorularınızın hepsine cevap verebilir, hangi güvenlik şirketleri ve seçeneklerinin sizin ihtiyaçlarınıza uyacağına karar vermenize yardımcı olur ve siparişinizi sonlandırmanıza yardımcı olurlar.

Yorum Yaz